Реал Мадрид

  во

  Репрезентацијата на Бразил утре ќе го одигра својот прв натпревар во 2019 година, а истиот ќе биде посебно специјален за Касемиро поради две причини. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Шефовите на Реал Мадрид го следатодблизу бразилскиот талент на Фламенго, Рениер Жесус. Според „Сан“, Флорентино Перез и неговите соработници дури работат на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола добил 350 милиони фунти на располагање за засилувања во летниот преоден рок, пишуваат англиските медиуми. Шпанскиот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Откако во претходниот период можевме да читаме само за доаѓања на нови фудбалери во Реал Мадрид, сега медиумите во Шпанија пренесуваат за тоа кои фудбалери ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тибо Куртоа повторно е во центарот на (несаканото) внимание откако во четвртокот на мечот на Белгија против Русија направи глупава грешка по која Денис Черишев ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Новата Суперлига, која се очекува да ја замени Лигата на шампионите, ќе гарантира приход од 900 милиони евра годишно за секој тим, кој има загарантирано ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Откако останаа со празни раце во намерата да го договорат Зинедин Зидан за следната сезона, од раководството на Челси продолжија со потрагата по евентуален ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Повторно започнаа шпекулации за иднината на Пол Погба, а англиските медиуми тврдат дека постојат шанси Французинот да го напушти „Камп Ноу“ ова лето. Погба и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Повторно започнаа шпекулации за иднината на Пол Погба, а англиските медиуми тврдат дека постојат шанси Французинот да го напушти „Камп Ноу“ ова лето. Погба и ...
  сите 42 | | | веќе видена