Реал Мадрид

  во

  Настапот на Ајакс во Лигата на шампионите каде што ги елиминираше прво Реал Мадрид, а потоа Јувентус е причина за голема еуфорија во Холандија. Ајакс се избори ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Ајакс изрежира два неверојатно сензационални резултати во осминафиналето и четвртфиналето во Лигата на шампионите, елиминирајќи ги едни од главните фаворити за ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Шпанскиот весник тврди дека српскиот напаѓач е се’ поблиску до трансфер на Сантијаго Бернабеу, а во Германија веќе на големо се шпекулира околу сумата која ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Кога еден клуб ќе дојде во ситуација да треба да го менува тренерот во овој период името кое веднаш со поврзува со тој клуб е Антонио Конте. Откако минатото ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Реал Мадрид Фондација преку лиценцираниот партнер во Македонија, „Еуроспорт Арена“, го стартува новиот голем проект за организација на фудбалски кампови со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  После изненадувачкото испаѓање од Ајакс италијанските медиуми откриваат кои играчи ќе го напуштат клубот. Вчера италијанската „Република“ пишуваше дека Роналдо ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Белгискиот репрезентативец Еден Азар ќе биде трето засилување за Реал Мадрид за новата сезона по Родриго и Едер Милитао. Шпанскиот весник Марка тврди дека се е ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Српскиот фудбалер Лука Јовиќ (21) се наоѓа пред голем трансфер. Како што наведува шпански „АС“, Реал Мадрид се наоѓа на чекор од потпис со напаѓачот кој игра ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Тотенхем на патот кон првото финале го чека четирикратниот европски првак Ајакс, кој е апсолутен „хит“ сезонава во ЛШ. Двата тима се одлично техничко/тактички ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Како никогаш претходно по неговото пристигнување во редовите на Фенербахче, македонскиот репрезентативец Елиф Елмас е во фокусот на фудбалската јавност во ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Ајакс изрежира два неверојатно сензационални резултати во осминафиналето и четвртфиналето во Лигата на шампионите, елиминирајќи ги едни од главните фаворити за ...
  сите 42 | | | веќе видена