Реал Мадрид

  во

  Халфот Кевин-Принс Боатенг веќе е играч на Барселона. Каталонците објавија на својата официјална страница дека го земаат 31-годишниот поранешен репрезентативец ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Шампионот на Шпанија соопшти дека Кевин Принц Боатенг пристигнува на Камп Ноу на позајмица до крајот од сезоната, фудбалерот изрази желба да постигне гол на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Џон Тошак во повеќе наврати му испрати јасна забелешка на својот сонародник Герет Бејл за бавната интеграција во Реал Мадрид и неизучувањето на шпанскиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Денес спортската јавност беше изненадена од веста за трансферот на Кевин Принс Боатенг. Сега повеќе нема никакви дилеми дека Боатенг ќе го облече дресот на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Кевин-Принс Боатенг и самиот го потврди изненадувачкиот трансфер во Барселона и веќе стана „миленик“ на навивачите на каталонскиот клуб откако изрази желба да ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Барселона ја изненади комплетната спортска јавност со одлуката да го ангажира Кевин Принс Боатенг до крајот на актуелната натпреварувачка сезона, па откако ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Денес се појави вест дека Кевин Принс Боатенг ќе се пресели во Барселона, оваа вест подоцна ја потврдија сите каталонски медиуми. Искусниот офанзивен фудбалер ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Шпанските медиуми пренесоа една сензационална вест ова попладне поврзана за трансферот на Кевин Принс Боатенг во Барселона, а иако првично оваа информација ...
  сите 61 | | | веќе видена