ПСЖ

  во

  Дербито на вечерта во Лигата на шампионите им припадна на фудбалерите на Барселона кои забележаа победа на гостувањето кај италијанскиот првак Јувентус. ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Шпанска Барселона и англиски Манчестер јунајтед ги запишаа вторите победи во новата сезона во Лигата на шампионите, после вечерашните пресметки за да имаат ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Барселона со 2-0 победи на гостувањето кај Јувентус, Мората три пати ја тресеше мрежата на Каталонците но ВАР му ги поништи сите погодоци, Манчестер јунајтед ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Барселона победи со 2-0 на гостувањето кај Јувентус во големото дерби од групата „Г“ од Лигата на шампионите. Осман Дембеле ги доведе гостите во водство во 14. ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед убедливо со 5:0 го победи Лајпциг и со шест бода е лидер во својата група од Лигата на шампиони. по првиот дел, Црвените ѓаволи водеа со ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Гостинските екипи кои важеа за големи фаворити забележаа победи на двата први натпревара од 2.коло во фудбалската Лига на шампиони. ПСЖ со двата гола на Моис ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Барселона до втората победа во елитното натпреварување дојде уште во првото полувреме со евроголот на Осман Дембеле во 14. минута и на Лионел Меси од пенал во ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Барселона се чини дека премногу лесно, или рутински стигна до победа од 2:0 на гостувањето кај Јувентус во Торино. Видно беше отсуството на Роналдо, но и на ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Торино, 28 октомври 2020 (МИА) – Дербито на вечерта во Лигата на шампионите им припадна на фудбалерите на Барселона кои забележаа победа на гостувањето кај ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Барселона стигна до 2:0 победа во дербито на второто коло од Лигата на шампионите, триумфирајќи на гости кај Јувентус, кои беа без Кристијано Роналдо, а во ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Се одиграа првите две пресметки во втората рунда натпревари од второто коло во групната фаза од Лигата на шампионите, фаворитите ја оправдаа фаворитската улога ...
  сите 91 | | | веќе видена