ПСЖ

  во

  Антони Марсијал му правеше друштво на Оле Гунар Солскјер на вчерашната прес-конференција која ја одржаа претставниците на Манчестер Јунајтед воочи натпреварот ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Паузата, конечно, заврши, Лигата на шампионите вечерва се враќа на програмата и тоа со интересна пресметка на богатиот париски клуб Пари Сен-Жермен и ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Џанлуиџи Буфон вечерва се очекува да биде на голот на ПСЖ во големото дерби со кое ќе биде отворена осминафиналната рунда во Лигата на шампионите, бидејќи ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Само уште неколку часа остануваат до првиот меч меѓу Манчестер јунајтед и Пари Сен Жермен, во осминафиналето од Лигата на шампиони, а свое мислење даде и еден ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Вечерва се играат првите два натпревари од осминафиналето на Лигата на шампионите. Најинтересниот се игра на „Олд Трафорд" помеѓу Манчестер Јунајтед и Пари Сен ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел, е принуден да експериментира со составот за вечерашното гостување на „Олд трафорд“ против Манчестер Јунајтед. Мбапе ќе биде ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Вечерва, по подолга пауза, на редовната фудбалска програма се враќаат натпреварите од Лигата на шампионите. Првото коло од нокаут фазата го отвораат Манчестер ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ е најдобрата личност за најава на натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ. Во разговор за „Fox ...
  сите 19 | | | веќе видена

  За сите љубители на фудбалот денес е посебен ден – се враќа Лигата на шампионите! Со вечерашните натпревари Рома – Порто и Манчестер Јунајтед – ПСЖ стартува ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вечерва на „Олд Трафорд“ играат против ПСЖ во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите. „Црвените ѓаволи“ ...
  сите 187 | | | веќе видена