ПСЖ

  во

  Вчера започнаа мечевите од фудбалската ЛШ, со групите од А до Д. На „Сан Сиро“ Интер го пречека Тотенхем и го совлада со 2:1. Ливерпул во дербито со ПСЖ ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Одличната серија на Ливерпул беше продолжена со вчерашната победа против Пари Сен Жермен (3:2). Тимот на Ливерпул вчера го совлада ПСЖ пред своите навивачи на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Египетскиот фудбалер Мохамед Салах, ни крив ни должен се најде во центарот на вниманието по натпреварот на Ливерпул со ПСЖ. Редсите го постигнаа победничкиот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти не е задоволен по нерешениот исход со Црвена звезда во првата рунда од Лигата на шампионите. Тој по синоќешниот дуел на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Сопственикот на Валенсија Питер Лим иако го врати клубот во Лигата на шампионите не е баш омилена личност на „Месталја“. Имено, тој вложи пари во клубот, се ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Тој по синоќешниот дуел на „Рајко Митиќ“ рече дека неговите избраници требале да дадат гол, но нагласи како противникот играл добра одбрана и го трошеше ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти не е задоволен по нерешениот исход со Црвена ѕвезда во првата рунда од Лигата на шампионите. Тој по синоќешниот дуел на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти не е задоволен по нерешениот исход со Црвена ѕвезда во првата рунда од Лигата на шампионите. Тој по синоќешниот дуел на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Јирген Клоп на големо се радуваше за погодокот кој го постигна Роберто Фирмино во 93-та минута од натпреварот, мајсторија која му овозможи на Ливерпул да ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Посебно интересно беше во групата Ц, каде Ливерпул го совлада ПСЖ, а Звезда ремизираше со Наполи. Ливерпул е во страшна форма и во Премиер лигата каде од пет ...
  сите 87 | | | веќе видена