ПСЖ

  во

  Манчестер јунајтед со 2-0 го доби големото дерби против Челси и се пласираше во четвртфиналето од ФА Купот. Англија Интересно дерби се одигра на Стемфорд Бриџ, ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Многумина се прашуваа каков ќе биде одговорот на Манчестер Јунајтед по првиот пораз кој го претрпе во ерата на Оле Гунар Солскјер, а оваа вечер цела англиска и ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед со 2-0 го доби големото дерби против Челси и се пласираше во четвртфиналето од ФА Купот.Интересно дерби се одигра на Стемфорд Бриџ, особено ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Килијан Мбапе ја воодушеви француската, па и пошироката јавност со голот со кој синоќа му донесе победа од 1-0 на ПСЖ на гостувањето кај Сент Етјен, но еден ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Најскапиот фудбалер во светот во натпреварот од 1/16 финалето на францускиот Куп против Стразбур на 23. јануари ја обнови повредата на петтата, поради што ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Најдобрите европски лиги веќе длабоко навлегоа во вториот дел од сезоната 2018/19, а со оглед на фактот дека головите во истите носат најголем број бодови, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Италијанскиот плејмејкер постигнал договор со Пари Сент Жермен за продолжување на договорот до 2024 година, пренесуваат француските медиуми. Веќе подолго време ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо беше почесен гостин во вип ложата на натпреварот меѓу Лил и Монпеље кој се одигра вчера во француската Лига 1, а тоа беше добра прилика за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Младиот француски репрезентативец, Усман Дембеле кратко и јасно образложи зошто е идеално е да се има Лионел Меси за соиграч, односно за партнер во нападот во ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Француски ПСЖ за услугите на Бразилецот на Барселона им исплатија вртоглави 222 милиони евра, со што Нејмар стана најскапиот фудбалер на сите времиња. Како што ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Килијан Мбапе во претходните неколку сезони сигурно е најголемото фудбалско откритие и веќе е желба на скоро сите европски великани. Мбапе го воодушеви ...
  сите 35 | | | веќе видена