ПСЖ

  во

  Пред почетокот на четвртфиналните мечеви во ракометната Лига на шампиони, од Европската ракометна федрација (ЕХФ) објавија кои играчи се во најдобрата седморка ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на Барселона, Жозеп Мариа Бартомеу во специјално интервју за „ТВЕ“ говореше за многу работи поврзани со клубот. Пред реванш средбата со Манчестер ...
  сите 18 | | | веќе видена

  ПСЖ и понатаму е неприкосновен на првата позиција во Лига 1, но во неделата беше понижен од Лил со 5:1. Оваа сезона одличниот Лил го разби ПСЖ со 5:1 и така на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, изјави дека Манчестер Јунајтед е специјален во последните минути на своите средби. „Не знам како ќе пристапи Манчестер ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Голманот на Барселона, Марк-Андре Тер Штеген изјави дека Каталонците не се Пари Сен Жермен и нема да дозволат на Манчестер Јунајтед да направи сличен пресврт ...
  сите 55 | | | веќе видена

  ПСЖ вчера го доживеа најболниот и најтежок пораз во „катарската ера“ во француското фудбалско првенсто, откако тимот од престолнината загуби со 5:1 на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер има навистина добри спомени од „Камп Ноу“, бидејќи пред точно 20 години беше стрелец на незаборавниот гол во финалето во Лигата на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Пред почетокот на четвртфиналните мечеви во ракометната Лига на шампиони, од Европската ракометна федрација (ЕХФ) објавија кои играчи се во најдобрата седморка ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунер Солскјер верува дека неговиотр тим може да направи пресврт на „Камп Ноу“ и да ја елиминира Барселона од Лигата на ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Голманот на Барселона, Марк-Андре Тер Штеген изјави дека Каталонците не се Пари Сен Жермен и нема да дозволат на Манчестер Јунајтед да направи сличен пресврт ...
  сите 55 | | | веќе видена