Осум

  во

  Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
  сите 710 | | | веќе видена

  Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
  сите 710 | | | веќе видена

  Од ФОД ќе бидат обесштетени во износ до 30.000 евра по лице, аќе бидат обесштетени депозитите на 99,4% од физичките лица – депоненти во ‘Еуростандард банка’ АД ...
  | | веќе видена | слични

  До крајот на денот времето ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во планинските подрачја, но и во делови од скопската котлина. ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Жан Мишел Баскија имал само 27 години кога починал, на 12 август во 1998 година, а запаметен од оние што го познавале како „нејверојатно прекрасен млад маж, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Македонија е една од само осум држави во светот во кои државјаните на САД среде пандемијата на коронавирус можат да влезат без никакви ограничувања. „Само осум ...
  сите 33 | | | веќе видена

  До крајот на денот времето ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во планинските подрачја, но и во делови од скопската котлина. ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Екипата на Carwow изготви ново видео на кое е прикажана трка во забрзување во која учествуаат два автомобили на Audi. Двата автомобили комбинирано имаат осум ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Екипата на Carwow изготви ново видео на кое е прикажана трка во забрзување во која учествуаат два автомобили на Audi. Двата автомобили комбинирано имаат осум ...
  сите 11 | | | веќе видена