Осум

  во

  Иако на Манчестер јунајтед му оди очајно оваа сезона, нивниот менаџер Оле Гунар Солскјер е добро расположен пред дербито со Ливерпул, тим кој победи во сите ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Како Вардар да не е европски првак, уште еден лесно загубен натпревар и тоа пак со стандардно лошо одиграно прво полувреме. 39:30, за Веспрем, црвено – црните ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Во второто коло од најдобрата кошаркарска лига нема изненадувања, денеска сите извојуваа победи, откако тоа вчера го направи шампионот МЗТ и без најискусните ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Ниту поразот во минатото коло од Премиер лигата, нуту паузата за квалификациите за ЕУРО 2020 не им попречија на фудбалерите на Манчестер Сити кои во последниот ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Капитенот на Валенсија, Даниел Парехо, стана само шестиот фудбалер во шпанската лига кој му дал гол на Јан Облак од слободен удар, и првиот гостински фудбалер ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Ова е пораката на др. Соња Ралева, лекарка и специјалист во Школски диспанзер до родителите по објавеното истражување од СЗО дека повеќе од третина од децата ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Ракометниот клуб Вардар беше декласиран од Веспрем со 30:39 На полувреме резултатот изнесуваше 17:21.Дибиров со осум и Дисингер со пет гола, беа најефикасни, ...
  сите 141 | | | веќе видена