Осум

  во

  Грузиската полиција разбила ланец за трговија на деца, кој искористувал девојчиња од осум години за производство на порнографија. Уапсени се 11 лица, соопштија ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Планинарот Нил Паркер од биолницата во Бризбејн раскажува низ какви маки поминал , откако паднал во водопад. Тој бил сам , а при падот го загубил мобилниот и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  По долги преговори и секојдневни шпекулации, во текот на денешниот ден од таборот на Челсиобјавија вест со која ставија крај на сите шпекулации поврзани со ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Алоцирање на средствата онаму каде што ќе има најголема ефикасност и каде што може да се постигнат поголеми економски ефекти, е целта на предложениот ребаланс ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Осум сообраќајни незгоди се регистрирани во земјава од почетокот на годината, кога станува збор за користењето електрични тротинети. Ова превозно средство ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Недамнешна студија докажала дека научниците се убедени дека еден ментален трик помага да ослабнете и до осум пати побрзо! Т.н. ментални слики исто така ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Алоцирање на средствата онаму каде што ќе има најголема ефикасност и каде што може да се постигнат поголеми економски ефекти, е целта на предложениот ребаланс ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Вербалното е најчест облик на врсничко насилство во училиштата, а по него следуваат насилството преку социјалните мрежи и физичкото насилство. Речиси сите ...
  сите 10 | | | веќе видена