Програмерите со највисоки плати, а со најниски вработените во заштитните и истражните дејности


Според пресметките на Државниот завод за статистика, во државата, највисоки се платите на програмерите, со просек од 93.852 денари. На долната линија се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Индустриското производство во март годинава во однос на март минатата година е намалено за 10,4 проценти, а за 3,1 процент во првиот квартал годинава споредено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Голем пад на индустриското производство е регистриран во март оваа година во однос на март лани. Односно, индустријата во март годинава паднала за дури 10,4 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Продажните цени на производителите на индустриски производи на домашниот пазар во март годинава се пoголеми за процент на месечно ниво и за 0,1 процент на ...
| | веќе видена | слични

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во февруари годинава изнесувала 39 276 и во однос на февруари минатата година е повисока за 16,5 отсто, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 547 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 362 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 116 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 284 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Програмерите со највисоки плати, а со најниски вработените во заштитните и истражните дејности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: