Осум

  во

  Првата Национална онлајн платформа преку која во државава од 1 октомври ќе се одвива новата учебна година вчера беше презентирана пред јавноста. Следи период ...
  сите 340 | | | веќе видена

  „Мајкрософт“ заврши повеќегодишен експеримент за центар на податоци под вода. Тој бил оставен на дното на морето во близина на Оркниските Острови во Шкотска. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Баерн Минхен со фантастична победа од 8-0 над Шалке ја почна новата сезона во Бундеслигата. Германија Откако и даде осум гола на Барселона, Баерн Минхен исто ...
  сите 63 | | | веќе видена

  На денешниот „Инвеститорски ден“ на Берзата склучени се вкупно 339 трансакции што е најголем број од јуни до денеска. – Вториот најголем број на трансакции на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Институтот за јавно здравје денеска регистрира 97 оздравени пациенти од: Скопје-22, Куманово-33, Штип-2, Прилеп-7, Тетово-2, Струга-1, Битола-4, Гостивар-1, ...
  сите 547 | | | веќе видена

  Баерн Минхен со фантастична победа од 8-0 над Шалке ја почна новата сезона во Бундеслигата. Откако и даде осум гола на Барселона, Баерн Минхен исто толку пати ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Претходно, бројот на кандидати беше намален од осум на пет, соопшти организацијата со седиште во Женева. Светската трговска организација бара нов генерален ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Вкупниот број на заразени со коронавирус во светот надмина 30 милиони. Израел повторно прогласува карантин, додека Франција и Велика Британија воведуваат нови ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Како што ја заврши минатата сезона, Баерн Минхен така ја започнува и новата. Европскиот шампион кој во четвртфиналето на ЛШ ја понижи Барселона победувајќи ја ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Каде што застана на крајот на минатата сезона таму продолжи Баерн Минхен во новата. Едноставно во „лер“ во првиот меч од годинашното издание на Бундеслигата му ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Поради напливот на пријави за субвенционирани високоефикасни инвертер клима уреди за домаќинствата во Битола, како и повторувањето на барањата поради претходни ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Со дополнителни четири денари по килограм, државата ќе ги субвенционира лозарите, чие грозје годинава е со низок квалитет. Оваа мерка важи за грозјето кое има ...
  сите 79 | | | веќе видена