Осум

  во

  Што подготвувале козачките домаќинки, очекувајќи ги своите воини од далечните походи? Ова е приказна за рецептите кои до денешен ден се актуелни.Козаците од ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп го информираше Конгресот дека планира да му продаде борбени авиони Ф-16 на Тајван, во вредност од ...
  сите 96 | | | веќе видена

  На крајот на селото Каратманово, во трошна куќарка живее десетчленото семејство Стојанови. Валерија, Александар, Дамјан, Драгана, Марија, Јована, Петар и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Најмалку осум лица загинаа во пожар кој рано утрово изби во хотел во украинскиот град Одеса, соопшти Украинската служба за вонредни ситуации. Во соопштението ...
  сите 140 | | | веќе видена

  На крајот на селото Каратманово, во трошна куќарка живее десетчленото семејство Стојанови. Валерија, Александар, Дамјан, Драгана, Марија, Јована, Петар и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  На крајот на селото Каратманово, во трошна куќарка живее десетчленото семејство Стојанови - Санде и Јасминка со своите 8 деца: Валерија, Александар, Дамјан, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Многу ме нервира што земјава ни ја чистат активисти од „Не биди ѓубре“, ме поразува фактот што немаме ниту еден погон за рециклирање на што било, се иритирам ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ексголгетерот на Арсенал Робин Ван Перси, првпат по седум години откако се раздели со Топчиите и заврши во редовите на Манчестер јунајтед, ги откри причините ...
  сите 61 | | | веќе видена

  50 години „Вудсток“ Братислав Димитров Еден ден нашиот другар Вања дотрча на корзото задишан како антички гласник и возбудено ни соопшти дека во Англија се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кога се развела во својата 37-ма година, мислела дека засекогаш ја затворила вратата за основање на семејство, а тогаш се случило нешто неочекувано. За време ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На крајот на селото Каратманово, во трошна куќарка живее десетчленото семејство Стојанови. Валерија, Александар, Дамјан, Драгана, Марија, Јована, Петар и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Најмалку осум лица загинаа во пожар кој рано утрово изби во хотел во украинскиот град Одеса, соопшти Украинската служба за вонредни ситуации. Во соопштението ...
  сите 140 | | | веќе видена