Осум

  во

  Пациентката кај која е утврдено присуство на коронавирус е во добра општа состојба и со лесна форма на болеста. Зафатено и е само едно белодробно крило и не е ...
  сите 622 | | | веќе видена

  Пациентката кај која е утврдено присуство на коронавирус е во добра општа состојба и со лесна форма на болеста. Зафатено и е само едно белодробно крило и не е ...
  сите 622 | | | веќе видена

  Идентификувани сите девет патници кои биле во комбето со жената заразена со коронавирус и тие ќе бидат ставени во изолација, соопшти вечерва на вонредната ...
  сите 622 | | | веќе видена

  Компанијата за вселенски туризам, „Virgin Galactic“, која своите први клиенти планира да ги испрати во вселената до летото 2020 година, најави дека поради ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пациентката кај која е утврдено присуство на коронавирус е во добра општа состојба и со лесна форма на болеста. Зафатено и е само едно белодробно крило и не е ...
  сите 622 | | | веќе видена

  Пациентката кај која е утврдено присуство на коронавирус е во добра општа состојба и со лесна форма на болеста. Зафатено и е само едно белодробно крило и не е ...
  сите 622 | | | веќе видена

  Пациентката кај која е утврдено присуство на коронавирус е во добра општа состојба и со лесна форма на болеста. Зафатено и е само едно белодробно крило и не е ...
  сите 622 | | | веќе видена

  Министерот Филипче информираше дека сите патници со кои патувала жената заразена со корона вирус се идентификувани и се тестирани. Сите тие ќе останат дома сè ...
  сите 622 | | | веќе видена

  Пациентката кај која е утврдено присуство на коронавирус е во добра општа состојба и со лесна форма на болеста. Зафатено и е само едно белодробно крило и не е ...
  сите 622 | | | веќе видена

  Заболената пациентка е во добра здравствена состојба и е сместена на Инфективна, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче на вечерашната ...
  сите 622 | | | веќе видена

  Српското министерството за финансии денеска соопшти дека плаќањето на првата рата на девизните заштеди на поранешните штедачи на СФРЈугославија ќе започне на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Денеска, во 13: 20, на повредите им подлегна и 36-годишната пациентка, која беше во критична состојба. Веста ја потврди и директорот на Ургентен центар Илир ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Милвоки Бакс го добија дуелот на двете најдобри екипи во Источната конференција, Леброн Џејмс ги предводеше ЛА Лејкерс до победата на Њу Орлеанс Пеликанс, Зек ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Денеска, во 13.20, на раните им подлегна 36 годишната пациентка, која беше во критична состојба. Веста ја потврди и директорот на Ургентен Центар, Илир Хасани. ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Во согласност со предизвиците на новото време, активностите на Академијата во 2020 година ќе бидат насочени што е можно повеќе кон изработка на научно ...
  сите 15 | | | веќе видена