Осум

  во

  Со големо задоволство го најавуваме славеничкиот концерт на групата Синтезис по повод нивниот 25 годишен јубилеј од артистичката кариера, што ќе се одржи на 23 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Британскиот министер за здравство Мет Хенкок изјави дека се влошува епидемиолошката ситуација во земјата и оти бројот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 ...
  сите 426 | | | веќе видена

  Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните од 27 април 2017 година во Собранието. На предлог на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Поранешен премиер, екс разузнавачи, осудени за петкратното убиство кај Смилковското езеро, осуден за насилниот упад во Собрание на 27 април, се само дел од ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Податоците на Евростат покажуваат дека автомобилите се доминантно превозно средство во Европа – 71,5 проценти од сите поминати километри во патниот транспорт ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Земајќи го предвид здравјето и безбедноста на играчите, тренерите и службениците и следејќи ја препораката од Медицинската комисија и Комисијата за натпревари, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните од 27 април 2017 година во Собранието. На предлог на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Речиси половина од Американците, или 49 отсто, изјавија дека нема да примат вакцина против новиот коронавирус ако беше достапна денес, додека 51 отсо се со ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Велика Британија, Франција, Шпанија, Чешка и Холандија се меѓу земјите кои се подготвуваат да воведат нов пакет на рестриктивни мерки во обид да го сопрат ...
  сите 426 | | | веќе видена

  Кошаркарската репрезентација на Македонија ќе ги игра ноемвриските квалификации за Евробаскет 2021 „во балон“, наместо предвидените гостувања против селекциите ...
  сите 11 | | | веќе видена

  По најновиот скандал со десен екстремизам во германската полиција, реакциите не покажуваат дека политичарите и полицијата сериозно ја сфаќаат димензијата на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Велика Британија, Франција, Шпанија, Чешка и Холандија се меѓу земјите кои се подготвуваат да воведат нов пакет на рестриктивни мерки во обид да го сопрат ...
  сите 426 | | | веќе видена