Осум

  во

  Сузана Манчиќ откри како ја третирал поранешниот сопруг и член на групата “Седумина млади“ Небојша Куниќ, и поради што се развела од него. Имено, таа проговори ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Англискиот шампион Манчестер Сити го победи Вотфорд со превисоки 8:0 и стана само седмиот тим кој постигнал 8 или повеќе голови во историјата на Премиер ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Малку, поточно еден гол, недостасуваше Манчестер сити да го изедначи премиерлигашкиот рекорд на најубедлива победа. Сити го разби Вотфорд со дури 8-0, но ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Во координирана полициска акција на 54 локации во 24 градови пронајдени и одземени се поголеми количества дрога и оружје. Во текот на вчерашниот ден, како што ...
  сите 24 | | | веќе видена

  По претходно изготвен план за преземање на конкретни мерки и активности, со наредби од судија на претходна постапка, вчера од страна на Одделот за сузбивање на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден пронајдените и одземени количини на наркотична дрога и пронајдено оружје, се предадени во ОКТИВ заради криминалистичко – технички ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На 20.09.2019 година, од страна на Бирото за јавна безбедност - Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Одделот за криминалистичка полиција, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На 20.09.2019 година, од страна на Бирото за јавна безбедност - Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Одделот за криминалистичка полиција, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино не ја започна баш најдобро новата сезона во Премиер лигата, па со осум бодови е на делба на четвртата позиција. ...
  сите 32 | | | веќе видена

  По претходно изготвен план за преземање на конкретни мерки и активности, со наредби од судија на претходна постапка, вчера од страна на Одделот за сузбивање на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Спроведена е координирана полициска акција на 54 локации во 24 градови низ Македонија. Пронајдени се и одземени поголеми количества дрога и оружје. МВР објави ...
  сите 24 | | | веќе видена

  По претходно изготвен план за преземање на конкретни мерки и активности, со наредби од судија на претходна постапка, вчера од страна на Одделот за сузбивање на ...
  сите 24 | | | веќе видена