ОН

  во

  Командантот на меѓународните сили во Косово (КФОР) Салваторе Куочи изјави дека НАТО очекува Безбедносните сили на Косово (ФСК) да се развиваат во рамките на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Командантот на меѓународните сили во Косово (КФОР) Салваторе Куочи изјави дека НАТО очекува Безбедносните сили на Косово (ФСК) да се развиваат во рамките на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Советот за безбедност на ОН синоќа на затворена седница разговараше за растечкото насилство во Газа, но не постигна согласност како да се реши ситуацијата. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Бугарија одлучи да не учествува во Глобалниот пакт за миграции на ОН, рече шефот на пратеничката група на владејачката партија GERB, Цветан Цветанов. Додаде ...
  сите 21 | | | веќе видена