ОН

  во

  Економските последици од кризата поради коронавирусот може да ја зголемат сиромаштијата кај половина милијарда луѓе во светот.Ова предупредување доаѓа од ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Религиите за мир и Фондот за деца при Обединетите нации (УНИЦЕФ), ги здружија силите заради започнување на глобална мултирелигиска иницијатива против Ковид-19 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео рече дека низа санкции од САД не ја запираат хуманитарната помош да стигне до Техеран иако ОН и групите за човекови ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео рече дека низа санкции од САД не ја запираат хуманитарната помош да стигне до Техеран иако ОН и групите за човекови ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео рече дека низа санкции од САД не ја запираат хуманитарната помош да стигне до Техеран иако ОН и групите за човекови ...
  сите 26 | | | веќе видена

  За неговиот нов микстејп „ „Druggy Слушатели“, развојот на ТDFU и македонската алтернативна сцена, разговаравме со битмејкерот, продуцентот и диџејот Драган ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Пандемијата на коронавирус не смее да биде „карт-бланш“ за кршење на човековите права, предупреди Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Башле, кој ги ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Тогашниот претседател на УЕФА Ленарт Јохансон им ги подели медалите на играчите на Милан после болниот пораз од Ливерпул, а Ернан Креспо не отиде во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Да се зголеми акцизата на нафетните деривати со што државата ќе собере повеќе пари во буџетот, бара Стопанската комора на Македонија. Барањето е п остојната ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Пандемијата на коронавирусот беше моментот кога требаше да се преземе акција на глобално ниво, но место тоа, Обединетите нации се исполнети со несогласувања и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Религиите за мир и Фондот за деца при Обединетите нации (УНИЦЕФ), ги здружија силите заради започнување на глобална мултирелигиска иницијатива против Ковид-19 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Откако се донесоа уредби на Владата за начинот како ќе се обезбеди таа двонасочна комуникација и размена на податоците помеѓу наставникот и ученикот, досега ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Откако се донесоа уредби на Владата за начинот како ќе се обезбеди таа двонасочна комуникација и размена на податоците помеѓу наставникот и ученикот, досега ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Повеќе од 1,5 милиони заразени со коронавирус во светот, и 88.505 починати е денешниот најнов биланс на последиците од пандемијата на Ковид -19. Најголем број ...
  сите 162 | | | веќе видена