ОН

  во

  Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, се обрати неколку пати на вечерашната собраниска седница, на којашто се утврдени, донесени и ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, се обрати неколку пати на вечерашната собраниска седница, на којашто се утврдени, донесени и ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Oдговорните од Полициската станица од општа надлежност Крива Паланка апелираат граѓаните да ги отстранат возилата од сообраќајниците за да може непречено да се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Младата Саудијка Рахаф Мухамед ал Кунун, која побегнала на Тајланд во страв од семејството кое, како што тврди, сака да ја убие, добила азил во Австралија, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Судот во Мјанмар денеска ја отфрли жалбата на двајцата новинари од „Ројтерс“ осудени на седум години затвор под обвинение за откривање државни тајни, врз ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Имав преголема желба да останам бремена. Ми доцнеше 7 дена, зедов тест и беше позитивен. Закажав преглед кај д-р A. K., мојот матичен гинеколог во Кочани. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Одговорните од Полициската станица од општа надлежност – Крива Паланка апелираат граѓаните да ги отстранат возилата од сообраќајниците за да може непречено да ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Четири жени, кои себеси се нарекуваат Тајно сестринство, протестирале во Сиднеј топлес во знак на поддршка на Саудијката Рахаф Мухамед ал Кунун (18) во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска се сретна со копретседателите на државниот тим за преговори со Србија, лидерот на Социјалдемократската иницијатива ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска се сретна со копретседателите на државниот тим за преговори со Србија, лидерот на Социјалдемократската иницијатива ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска се сретна со копретседателите на државниот тим за преговори со Србија, лидерот на Социјалдемократската иницијатива ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска се сретна со копретседателите на државниот тим за преговори со Србија, лидерот на Социјалдемократската иницијатива ...
  сите 114 | | | веќе видена