ОН

  во

  Заменик министерот за надворешни работи на Русија Александар Грушко изјави дека Москва не се меша во внатрешните работи на Атина во ситуацијата поврзана со ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Политиката на САД сериозно го дестабилизира Балканот, а Русија ќе продолжи со воено-техничката соработка со Србија, изјави рускиот претседател Владимир Путин ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Политиката на САД сериозно го дестабилизира Балканот, а Русија ќе продолжи со воено-техничката соработка со Србија, изјави рускиот претседател Владимир Путин ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Политиката на САД сериозно го дестабилизира Балканот, а Русија ќе продолжи со воено-техничката соработка со Србија, изјави рускиот претседател Владимир Путин ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Една третина од персоналот на ОН и вработени по договор биле сексуално вознемирувани во изминатите две години, се нагалсува во извештај на ОН. Анкетата ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На 11 јануари Собранието на Република Македонија гласаше за усвојување на измените на Уставот за преименување на земјата во согласност со Преспанскиот договор. ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Македонското Министерство за надворешни работи денеска објави реакција на коментарот на руското МНР во врска со усвојувањето на уставните измени, што ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Техеран го лансираше домашно произведениот сателит Payam, но не успеа да стигне до орбита, пренесе иранската државна телевизија, цитирајќи го министерот за ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Македонското Министерство за надворешни работи денеска објави реакција на коментарот на руското МНР во врска со усвојувањето на уставните измени, што ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Напоменувајќи дека овој Договор не само што не задира во интереси на трети страни, туку суштински придонесува за регионалната стабилност. -Договорот од Преспа ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Македонското Министерство за надворешни работи денеска објави реакција на коментарот на руското МНР во врска со усвојувањето на уставните измени, што ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Техеран го лансираше домашно произведениот сателит Payam, но не успеа да стигне до орбита, пренесе иранската државна телевизија, цитирајќи го министерот за ...
  сите 28 | | | веќе видена