ОН

  во

  Поголема бројка на мигранти се сметаат за загинати откако нивниот брод се превртел на Медитеранот, во близина на брегот на Тунис, јавува Би-би-си. Според ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Пред Меѓународниот суд за поморско право во Хамбург денеска почна дводневното сослушување за случајот со притворените украински морнари во Русија. Украина бара ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешниот директор на БЈБ Митко Чавков од затворот во Шутка утринава во Основниот суд Скопје 1 беше донесен и кратко сведочеше во случајот „Тортура“, против ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров, оствари средба со новоименуваниот резидентен координатор на ОН во Република ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Изразувајќи задоволство и благодарност за ангажманот на Канцеларијата на резидентниот координатор на ОН, министерот Димитров, информираат од МНР, како особено ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со новоименуваниот резидентен координатор на ОН во Република Северна Македонија, Росана ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Откако директор на скопското јавно претпријатие Водовод и канализација станува Душко Весковски, јавното претпријатие под капата на Град Скопје во изминатава ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Комисијата на Обединетите нации за Сирија предупреди дека конфликтот во провинцијата Идлиб во северозападниот дел земјата може да се претвори во „незамислива ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со новоименуваниот резидентен координатор на ОН во Република Северна Македонија, Росана ...
  сите 38 | | | веќе видена