ОН

  во

  Роден е во скопско Пајко Маало, растен во Чаир и Бутел 2, а до стапувањето на функцијатa е жител на Автокоманда. Оженет е за професорката на Стоматолошкиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во Кривичен денеска продолжи судењето за масакрот кај Смилковци на Велики Четврток 2012. година, кој ја зави цела Македонија во црно. На рочиштето повикани беа ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Погледнете го интервјуто на „ 360 Степени “ со претседателот Стево Пендаровски: Изминатиот период имаше несогласувања на релација Собрание-Претседател во однос ...
  сите 231 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп го прими унгарскиот премиер Виктор Орбан во Белата куќа и ги пофали неговите напори во борбата против нелегалната ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш денеска ги посети двете џамии во Нов Зеланд, во кои при нападите во март загинаа 51 верник. Гутереш помина околу 30 ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Петти по независноста на државава, прв претседател на Република Северна Македонија. По еден неуспешен обид во 2014-та, 56-годишниот универзитски професор пред ...
  сите 243 | | | веќе видена

  Европската Комисија бара дополнителни објаснувања од унгарските власти за наводите дека авганистански бегалци биле малтретирани и насилно вратени во Србија, ...
  сите 29 | | | веќе видена