ОН

    во

    Американски претставник изјави пред Советот за човекови права на ОН дека Вашингтон го осудува убиството со предумисла на саудискиот новинар Џамал Кашогги, ...
    сите 90 | | | веќе видена

    Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека најверојатно нема да има средба со рускиот претседател Владимир Путин во Париз оваа недела за време на ...
    сите 67 | | | веќе видена