ОН

  во

  Рускиот претседател Владимир Путин во четвртокот доаѓа во официјална посета на Србија, каде што според најавите ќе го дочекаат повеќе од 70.000 луѓе од целата ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Министерството за надворешни работи синоќа испрати Вербална нота до грчкото Министерство за надворешни работи, информирајќи дека ги исполнила сите легислативни ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Планот за мирно решавање на кризата на Блискиот Исток, кој го подготвува администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп, ќе биде претставен во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди синоќа на лоша финансиска ситуација во ОН, оценувајќи дека таквата состојба не треба да ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Министерството за надворешни работи синоќа испрати Вербална нота до грчкото Министерство за надворешни работи, информирајќи дека ги исполнила сите легислативни ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Планот за мирно решавање на кризата на Блискиот Исток, кој го подготвува администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп, ќе биде претставен во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Со финализацијата на Договорот од Преспа во Скопје и во Атина, официјална Москва деновиве ги актуелузира своите ставови околу прашањето за името и членството ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Планот за мирно решавање на кризата на Блискиот Исток, кој го подготвува администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп, ќе биде претставен во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Алексис Ципрас, говорејќи на расправата во грчкиот Pарламент, кусо пред гласањето доверба, ги извести пратениците дека Грција ја примила ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Алексис Ципрас, говорејќи на расправата во грчкиот Парламент, кусо пред гласањето доверба, ги извести пратениците дека Грција ја примила ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Алексис Ципрас, синоќа говорејќи на расправата во грчкиот Парламент, кусо пред гласањето доверба, ги извести пратениците дека Грција ја примила ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Алексис Ципрас, говорејќи на расправата во грчкиот Pарламент, кусо пред гласањето доверба, ги извести пратениците дека Грција ја примила ...
  сите 65 | | | веќе видена