ОН

  во

  Кинеските текстилни компании сé повеќе ги користат странските фабрики за производство, кои и нудат поевтина работна сила, на ист начин како што тоа го прави ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Кинеските текстилни компании сé повеќе ги користат странските фабрики за производство што нудат поевтина работна сила, на ист начин како што тоа го прави ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Од подморницата на британската кралска морнарица „HMS Talent“, вооруженa со крстаречки ракети „томахавк“, исфрлени се седуммина морнари кои користеле кокаин, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Се предвидува дека Кина и САД ќе имаат најмногу корист ако Велика Британија излезе од ЕУ без договор. Тоа е така бидејќи Европа ќе остане „скршена“ по ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Иран ќе побара од меѓународната заедница да заземе став во врска со одлуката на САД да ја означат Револуционерната гарда како терористичка организација, изјави ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Госпоѓо Сиљановска - Давкова, слоганот ви е „Правда за Македонија“, на што алудирате повеќе, на правда за Македонија во однос на спорот за името, постигнување ...
  сите 5 | | | веќе видена