ОН

  во

  Со тетоважи и набилдан, вакви се речиси сите фотографии на неговиот ФБ профил. 23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од ...
  сите 156 | | | веќе видена

  МВР објави детали за свирепото убиство кое се случи во Беловодица. Судија на претходна постапка при Основниот суд Прилеп на Е.Т. (24) од Битола му одреди мерка ...
  сите 156 | | | веќе видена

  24-годишниот Енвер Тоска е полицаецот кој е обвинет дека на мошне свиреп начин го уби 36-годишниот битолчанец Алил Бекир. Тоска е вработен во МВР пред три ...
  сите 156 | | | веќе видена

  НК за КР Прилеп до Основното јавно обвинителство денеска 15.09.2018 год. поднесе кривична пријава против Е.Т. (24) од Битола, вработен во Министерството за ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Пратеникот на косовската опозициска партија Алтернатива, Илир Деда, изјави дека претседателот на Косово, Хашим Тачи воопшто не го познава меѓународното право и ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Одделот за одбранебени и безбедносни политики (ДПМС) при владејачката Алијанса за иднината на Косово (ААК) го оцени како исклучително позитивно испраќањето во ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Пратеникот на косовската опозициска партија Алтернатива, Илир Деда, изјави дека претседателот на Косово, Хашим Тачи воопшто не го познава меѓународното право и ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Одделот за одбранебени и безбедносни политики (ДПМС) при владејачката Алијанса за иднината на Косово (ААК) го оцени како исклучително позитивно испраќањето во ...
  сите 205 | | | веќе видена