ОН

  во

  Најмалку 96 лица, меѓу кои и цивили, загинаа во судир меѓу ривалските вооружени групи во главниот град на Либија, Триполи, соопштија денеска официјални лица. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека САД се подготвени да ги обноват преговорите со Северна Кореја, чија цел би била нејзина денуклеаризација ...
  сите 130 | | | веќе видена

  На 20.09.2018 година околу 16 часот од страна на СВР Скопје се преземени мерки и активности на паркинг простор на трговски центар во Скопје. Извршен е преглед ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Детали за кај Сити Мол: Прегледани автомобили, најдено оружје, неколкумина уапсени СВР Скопје вчера околу 16 часот презеде мерки и активности на паркинг ...
  сите 34 | | | веќе видена