НАТО

  во

  Поранешниот потпретседател на САД Џо Бајден на денешната средба со премиерот Зоран Заев на безбедносната конференција во Минхен упати силни честитки за ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Поранешниот потпретседател на САД Џо Бајден на денешната средба со премиерот Зоран Заев на безбедносната конференција во Минхен упати силни честитки за ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Придвижувањето на економијата е реално, растот на индустриското производство во 2018 е најголем во последните седум години Успешните економски политики на ...
  сите 20 | | | веќе видена

   Поранешниот потпретседател на САД Џо Бајден на денешната средба со премиерот Зоран Заев на безбедносната конференција во Минхен упати силни честитки за ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев во делот на својата агенда од учеството на Минхенската конференција за безбедност, се сретна со поранешниот потпретседател на САД, Џо ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Растот на индустриското производство во 2018 година е највисок во последните седум години, велат од владејачката партија, нагласувајќи дека успешните економски ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев во делот на својата агенда од учеството на Минхенската конференција за безбедност, се сретна со поранешниот потпретседател на САД, Џо ...
  сите 55 | | | веќе видена

  На свечена церемонија, во присуство на дел од највисоките гости на годинешната Минхенска конференција за безбедност, на премиерите на Северна Македонија и ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на сите Албанци им ја честиташе годишнината од независноста на Косово, информираат од оваа партија. „11-годишнината од независноста ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Целосна евро-атлантската интеграција на земјите од Западен Балкан нема да се случи наскоро, што беше и пораката на самитот на Европската унија и земјите од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг изјави дека Србија е партнер на Алијансата и дека ја почитува нејзината одлука да биде неутрална, а од ...
  сите 113 | | | веќе видена