НАТО

  во

  Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов вечерва во Скопје приреди прием за дипломатскиот кор по повод новогодишните и божиќните празници. Тој на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Се надевам дека освен избори, во оваа 2019 година ќе видиме и суштински и добро обмислени европски реформи и капитални инвестиции кои реално ќе го подобрат ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Се надевам дека освен избори, во оваа 2019 година ќе видиме и суштински и добро обмислени европски реформи и капитални инвестиции кои реално ќе го подобрат ...
  сите 40 | | | веќе видена

  „Се надевам дека освен избори, во оваа 2019 година ќе видиме и суштински и добро обмислени европски реформи и капитални инвестиции кои реално ќе го подобрат ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Се надевам дека освен избори, во оваа 2019 година ќе видиме и суштински и добро обмислени европски реформи и капитални инвестиции кои реално ќе го подобрат ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Фото: RAS SRBIJAЕден од пет милиони – е мотото под кое вечерва протестираа граѓаните во повеќе српски градови. Собирот во Нови Сад почна во 18 часот пред ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Американските службеници задолжени за национална безбедност стравуваат дека претседателот Доналд Трамп не се откажал од желбата да ги повлече САД од членството ...
  сите 78 | | | веќе видена

  По изгласаната доверба за грчката Влада, на ред е ратификацијата на Преспанскиот догвор. Според најавите, договорот прво ке помине низ надлежните собраниски ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, велат од СДСМ како реакција на ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, велат од СДСМ како реакција на ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Пишува Тодор ПЕТРОВ Кога нешто ќе украдете, народот вели, единствен спас од ризик да ве фатат е: Стојте в место и викајте држте го крадецот... Затоа, кога ќе ...
  сите 65 | | | веќе видена

  СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ. „Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антизападниот ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Република Естонија, на Суверениот Воен ...
  сите 13 | | | веќе видена

  На средбата со новоименуваниот амбасадор на Република Естонија за Република Македонија, со седиште во Будимпешта, Н.Е. Кристи Карелсон, претседателот Иванов ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, вечер како гостин во емисијата Анализа на 24 вести, потврди дека СДСМ направил ...
  сите 32 | | | веќе видена