НАТО

  во

  Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски од митингот во Штип ги повикаа граѓаните во уште една ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров очекува процесот за формализирање на пристапниот договор кај земјите членки на НАТО да заврши до декември ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски од митингот во Штип ги повикаа граѓаните во уште една ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров очекува процесот за формализирање на пристапниот договор кај земјите членки на НАТО да заврши до декември ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски од митингот во Штип ги повикаа граѓаните во уште една ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата Стево Пендаровски од митингот во Штип ги повикаа граѓаните во уште една ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Пендаровски: САД целосно го поддржаа договорот од Преспа и секој што ќе го блокира нашето членство. Ако некој го негира Преспа, освен што не блокира, работи ...
  | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров синоќа во студиото на 1ТВ ги разјасни медиумските шпекулации дека тој и Пендаровски се скарани и дека тој е лут ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата Стево Пендаровски од митингот во Штип ги повикаа граѓаните во уште една ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Никола Димитров, министерот за надворешни работи синоќа во студиото на 1ТВ ги разјасни медиумските шпекулации дека тој и Пендаровски се скарани и дека тој е ...
  сите 33 | | | веќе видена

  „Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Сиљановска покажува незнаење за клучни теми што се од надлежност на претседателот на државата. Сиљановска не знае ...
  сите 81 | | | веќе видена

  „Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Силјановска покажува незнаење за клучни теми што се од надлежност на претседателот на државата. Силјановска не ...
  сите 81 | | | веќе видена

  По три недели на кампања денес кандидатите и партиите ќе имаат последна шанса да им се обратат на граѓаните со цел да ги убедат дека токму за нив треба да го ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски од митингот во Штип ги повикаа граѓаните во уште една ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Сиљановска покажува незнаење за клучни теми што се од надлежност на претседателот на државата.Сиљановска не знае ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Соопштение на СДСМ Граѓаните нема дозволат претседател кој бега од јавноста и не знае колку војници има армијата, затоа масовно ќе го поддржат Стево и неговиот ...
  сите 81 | | | веќе видена