НАТО

  во

  На средбата, двајцата соговорници го изразија задоволството за ратификацијата на Протоколот за НАТО во Бугарскиот парламент. Нагласена  е одличната соработка ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, оствари средба со премиерот на Република Бугарија, Бојко Борисов.На средбата, ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери, оствари средба со премиерот на Република Бугарија, Бојко Борисов. Како што информираат од одделението за односи со ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Најголемата промена со членството во НАТО е дека се претворивме од држава која во ходник чека каква ќе биде одлуката за нејзината иднина од страна на големите ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи во на средбата со високата претставничка на Европската унија за надворешни работи ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Претседателот на Движењето Беса, Билал Касами, придружуван од потпреседателот Кастриот Реџепи, денеска се сретна со заменик амбасадорот на Обединетото ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Во втората половина на октомври, Скопје ќе биде домаќин на Вториот светски конгрес на претприемачи. За таа цел денеска се одржа средба на премиерот Зоран Заев ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Украинскиот претседател Петро Порошенко потпиша закон со кој се предвидува Украина да стане членка на НАТО и на Европска Унија. – Мојата стратешка мисија е да ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Најголемата промена со членството во НАТО е дека се претворивме од држава која во ходник чека каква ќе биде одлуката за нејзината иднина од страна на големите ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, уште еднаш ги критикуваше НАТО сојузниците кои што според него, не сакаат на неговата земја да ѝ продаваат оружје. ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Откако Грција го ратификуваше Преспанскиот договор и протоколот за членство на Македонија во НАТО со минимално мнозинство во Парламентот, без поддршка од ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери, оствари средба со премиерот на Република Бугарија, Бојко Борисов. Како што информираат од одделението за односи со ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Во втората половина на октомври, Скопје ќе биде домаќин на Вториот светски конгрес на претприемачи. За таа цел денеска се одржа средба на премиерот Зоран Заев ...
  сите 16 | | | веќе видена