НАТО

  во

  Посветеноста на Велика Британија кон Западен Балкан е трајна: таа ќе продолжи и откако ќе ја напуштиме ЕУ, па ќе биде и зајакната, изјави Ендру Пејџ, директор ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во рамките на официјалната посета на Црна Гора, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев придружуван од заменик министерот за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  На свечената вечера што ја приреди претседателот на Црна Гора, Ѓукановиќ го потврдивме традиционалното пријателство меѓу двете земји и разменивме мислења за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во рамките на официјалната посета на Црна Гора, претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев придружуван од заменик министерот за надворешни ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Се приближуваат јуни и најавената „метла“ во Владата и државните институции од страна на премиерот Зоран Заев, а Слободен печат со насловна страница со ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Ден по именувањето на Еролд Мусилу за прв човек на Агенцијата за разузнавање , од коалицискиот партнер во власта ДУИ – повик до претдателот Пендаровски да ја ...
  сите 368 | | | веќе видена

  Додека двоецот Заев и Анѓушев се шетаат по регионални бизнис форуми и се појавуваат на домашни бизнис собири каде ветуваат решавање на сите проблеми на бизнис ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Првата фаза треба да се реализира до крајот на декември годинава или најдоцна во првиот квартал од следната година. -Во Владата го потпишуваме договорот за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Единствена Македонија и македонскиот народ се силно вознемирени од денешната преписка меѓу Стево Пендаровски и ДУИ во која Пендаровски признава дека директорот ...
  сите 368 | | | веќе видена

  Посветеноста на Велика Британија кон Западен Балкан е трајна: таа ќе продолжи и откако ќе ја напуштиме ЕУ, па ќе биде и зајакната, изјави Ендру Пејџ, директор ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Додека двоецот Заев и Анѓушев се шетаат по регионални бизнис форуми и се појавуваат на домашни бизнис собири каде ветуваат решавање на сите проблеми на бизнис ...
  сите 14 | | | веќе видена

  НАТО ја повика Русија да го напушти Крим, а рускиот сенатор од тој полуостров, Сергеј Чеков, повикот го оцени како несоодветен. Реакцијата на Чеков уследи по ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Посветеноста на Велика Британија кон Западен Балкан е трајна: таа ќе продолжи и откако ќе ја напуштиме ЕУ, па ќе биде и зајакната, изјави Ендру Пејџ, директор ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Посветеноста на Велика Британија кон Западен Балкан е трајна: таа ќе продолжи и откако ќе ја напуштиме ЕУ, па ќе биде и зајакната, изјави Ендру Пејџ, директор ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Додека двоецот Заев и Анѓушев се шетаат по регионални бизнис форуми и се појавуваат на домашни бизнис собири каде ветуваат решавање на сите проблеми на бизнис ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Договор за закуп на парцела со површина од 139.640 квадратни метри во ТИРЗ Скопје денеска е потпишан со германската фрмацевтска компанија Герешајмер која во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Посветеноста на Велика Британија кон Западен Балкан е трајна: таа ќе продолжи и откако ќе ја напуштиме ЕУ, па ќе биде и зајакната, изјави Ендру Пејџ, директор ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Посветеноста на Велика Британија кон Западен Балкан е трајна: таа ќе продолжи и откако ќе ја напуштиме ЕУ, па ќе биде и зајакната, изјави Ендру Пејџ, директор ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Началникот на генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, по неговото учество на заседанието на воениот комитет на НАТО во Брисел, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  За време на престојот во Брунсум, генералот Ѓурчиновски остварил средба со командантот на оваа здружена команда, генерал Рикардо Маркио, по што, како што ...
  сите 13 | | | веќе видена