НАТО

  во

  Добар епилог на непотребна драма, која има подлабоки корени од тоа што српскиот претседател сака да прикаже, анализира универзитетскиот професор Тони Дескоски ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Добар епилог на непотребна драма, која има подлабоки корени од тоа што српскиот претседател сака да прикаже. Српските разузнавачки служби се длабоко ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Добар епилог на непотребна драма, која има подлабоки корени од тоа што српскиот претседател сака да прикаже. Српските разузнавачки служби се длабоко ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров и неговиот српски колега Ивица Дачиќ денеска ги поздравија принципите за надминување на тензиите меѓу Србија и ...
  сите 318 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров и неговиот српски колега Ивица Дачиќ денеска ги поздравија принципите за надминување на тензиите меѓу Србија и ...
  сите 318 | | | веќе видена

  Во заедничкото соопштение објавено на официјалната страница на владата на Македонија и на претседателот на Србија, се наведува дека Зоран Заев и Александар ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Лидерот на германските социјалдемократи, Мартин Шулц најави отстранување на американското нуклеарно оружје од Германија, доколку ги добие претстојните избори ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Српските политички челници излегоа со конкретни забелешки за, во најмала рака кажано, непримерно дејствување од страна на македонските служби во однос на ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Лидерот на германските социјалдемократи, Мартин Шулц најави отстранување на американското нуклеарно оружје од Германија, доколку ги добие претстојните избори ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Шулц на предизборен собир во градот Трир, рече дека тој, „како канцелар на Федерална Република Германија ќе инсистира да се тргнат нуклеарните оружја ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Премиерот на Македонија, Зоран Заев и претседателот на Србија, Александар Вуќич во телефонски разговор попладнево се согласиле без оглед на различните ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Лидерот на германските социјалдемократи, Мартин Шулц најави отстранување на американското нуклеарно оружје од Германија, доколку ги добие претстојните избори ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, го засили притисокот на САД врз Пакистан , во врска со веќе регистрираната поддршка што властите во Исламабад им ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Војната во Авганистан е најдолгата во американската историја. Новиот претседател сака да ја продолжи војната. Колку долго и со каква цел остана непознато и по ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп ја претстави новата стратегија за Авганистан, најавувајќи зголемување на бројот на американските војници во оваа земја и ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Во врска со одлуката на Министерството за надворешни работи на Република Србија да го повлече целиот персонал од нивната Амбасада во Република Македонија и ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон го засили притисокот на САД врз Пакистан, во врска со веќе регистрираната поддршка што властите во Исламабад им ја ...
  сите 76 | | | веќе видена