НАТО

  во

  На 30 септември имаме шанса да обезбедиме Македонија да биде безбедна и стабилна држава, да не се грижиме за тоа дали ќе не биде, дали ќе ги зачуваме истите ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата, Зоран Заев учествуваше на трибината „Перспективите на македонската економија од членството во ЕУ И НАТО“ во организација на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Уставите андамани не се напишани ниту преговарани, нив ќе ги дефинира Собранието со двотретинско мнозинство, порача министерот за надворешни работи Никола ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Ако нема цензус, а на референдумот мнозинството граѓани се изјаснат „за“ Договорот со Грција и влез во ЕУ и НАТО, тоа ќе биде земено предвид и процедурата ќе ...
  сите 105 | | | веќе видена

  На 30 септември имаме шанса да обезбедиме Македонија да биде безбедна и стабилна држава, да не се грижиме за тоа дали ќе не биде, дали ќе ги зачуваме истите ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Во вчерашното обраќање, Мицкоски се обиде да ги оспори сите важни случувања од поновата историја кои на Македонија и донесоа мир и стабилност. Дали Мицкоски ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска на прес – конференција уште еднаш ја појасни Спогодбата којашто на 17 јуни ја потпишаа Република ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска учествуваше на трибината „Перспективите на македонската економија од членството во ЕУ И ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Министерката Радмила Шекеринска денеска во Свети Николе разговараше со Светиниколчани за претстојниот референдум, а се сретна и со градоначалникот на ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска учествуваше на трибината „Перспективите на македонската економија од членството во ЕУ И ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Министерството за правда ги упатува оштетените во случајот „Сопот“ на судско остварување на нивните права. - Во Министерството за правда нема нивни одбивања. ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Беќир Асани, кој е познат по неколку скандали во минатото, ги повика граѓаните да излезат на референдумот. Тој во статус на Фејсбук побара благослов до Господ ...
  сите 4 | | | веќе видена