НАТО

  во

  „ВМРО-ДПМНЕ предводено од антизападниот Христијан Мицкоски продолжува со деструкциите преку кои работи спротивно на интересите на граѓаните и државата.Мицкоски ...
  сите 53 | | | веќе видена

  „ВМРО-ДПМНЕ предводено од антизападниот Христијан Мицкоски продолжува со деструкциите преку кои работи спротивно на интересите на граѓаните и државата“, велат ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Русија не е против новото име на Македонија, ниту против договорот меѓу Грција и Македонија околу името, туку прашува колку овој процес е легитимен, изјави ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, изјави дека Русија не е против новото име на Македонија, туку во прашање е легитимитетот на процесот ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Вице Заев ме тужи за нарушена чест и углед, како што видовте внатре денеска тој не се појави на подготвителното рочиште и прати свој адвокат. Јас решив да се ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин смета дека САД и неколку други западни земји со сила сакаат да ги вовлечат во НАТО Македонија и другите земји од регионот за ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, рече дека пратениците со јасно мнозинство треба да го изгласаат Преспанскиот договор, бидејќи, како што вели, ...
  сите 681 | | | веќе видена

  Русија не е против новото име на Македонија, ниту против договорот меѓу Грција и Македонија околу името, туку прашува колку овој процес е легитимен, изјави ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Вице Заев ме тужи за нарушена чест и углед, како што видовте внатре денеска тој не се појави на подготвителното рочиште и прати свој адвокат. Јас решив да се ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, немаше правен застапник на денешното рочиште во Граѓанскиот суд, каде е тужен за клевета кон братот на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Членството во НАТО имаше огромно влијание врз економскиот развој на другите земји во регионот и нема причина зошто тоа да не е случај и со Македонија. Ова го ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров изјави дека Русија не е против новото име на Македонија, туку во прашање е легитимитетот на процесот ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Вице Заев ме тужи за нарушена чест и углед, како што видовте внатре денеска тој не се појави на подготвителното рочиште и прати свој адвокат. Јас решив да се ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров изјави дека Русија не е против новото име на Македонија, туку во прашање е легитимитетот на процесот ...
  сите 44 | | | веќе видена