НАТО

  во

  Уставите андамани не се напишани ниту преговарани, нив ќе ги дефинира Собранието со двотретинско мнозинство, порача министерот за надворешни работи Никола ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Министерката Радмила Шекеринска денеска во Свети Николе разговараше со Светиниколчани за претстојниот референдум, а се сретна и со градоначалникот на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска на прес - конференција уште еднаш ја појасни Спогодбата којашто на 17 јуни ја потпишаа Република ...
  сите 75 | | | веќе видена

  „Уште поскандалозен е ставот на одредени албански интелектуалци кои како ‘одмазда’ поради неизедначување на правата на Албанците со Македонците..., се желни да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Струмица е во Европа, ајде Македонија да ја внесеме во Европа!“ ги повика своите сограѓани струмичани Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Пред седиштата на НАТО и ЕУ гордо ќе се вее македонското знаме. Достоинствено и гласно ќе зборуваме на признаен македонски јазик. Со Договорот се потврдува ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Уставните андамани не се напишани ниту преговарани, нив ќе ги дефинира Собранието со двотретинско мнозинство, порача министерот за надворешни работи Никола ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Уставите андамани не се напишани ниту преговарани, нив ќе ги дефинира Собранието со двотретинско мнозинство, порача министерот за надворешни работи Никола ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Педесет и седумгодишниот Ване Михајловски на 5 септември замина од својот Велес за Брисел, каде вчера пристигна за да ги пренесе двете пораки што му лежат на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Министерството за правда ги упатува оштетените во случајот „Сопот“ на судско остварување на нивните права. – Во Министерството за правда нема нивни одбивања. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во последните денови пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија, Христијан Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина. Во ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Државната изборна комисија (ДИК) ги собира податоците од општинските изборни комисии за бројот на пријавени болни и изнемоштени лица кои сакаат да гласаат на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Беќир Асани, кој е познат по неколку скандали во минатото, ги повика граѓаните да излезат на референдумот. Тој во статус на Фејсбук побара благослов до Господ ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Папата Франциск ги предупреди жителите на Латвија, кои речиси 30 години не се дел од Советскиот Сојуз, да ја почитуваат својата тешко добиена слобода и да не ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Премиерот Заев од Струмица: И НАТО и ЕУ носат економија и прогрес со повисоки плати, повеќе странски директни инвестиции и нови работни места! „Струмица е во ...
  | | веќе видена | слични

  До попладнево од вкупно 80 општински изборни комисии до ДИК пристигнале податоци од 56, во кои за гласање се пријавиле 1.260 болни и изнемоштени лица.  Рокот ...
  сите 83 | | | веќе видена