НАТО

  во

  Вашингтон уште еднаш покажа дека е голем пријател на Македонија, оценуваат домашните аналитичари. Средбата на Заев со американскиот потпретседател Мајк Пенс ...
  сите 123 | | | веќе видена

  „Ќе гласаме сите „за“ референдумот, бидејќи тоа е најдоброто решение за Македонија, повеќе нема други алтернативи“, вели еден гостиварчанец на прашањето на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Силна поддршка за Договорот од Преспа, кој кога ќе биде имплементиран ќе доведе до поголема сигурност и просперитет за целиот регион, изразил американскиот ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Службеник на Светска банка кој е во посета на мисијата во Македонија бил нападнат од кучиња додека трчал на кејот на Вардар во Скопје, при што паднал и ја ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Изјава за медиуми Александар Кирацовски,генерален секретар на СДСМ 21.09.2018, општина Зелениково Почитувани, На 30-ти септември ќе донесеме историска одлука ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На 30 септември немаме оправдување да одмолчиме, затоа што шансата е тешко спечалена и затоа што од нас зависи како ќе живеат нашите деца и внуци – порача ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Режисерот на „Балкан кан“ и „Трето полувреме“ Дарко Митревски во својата нова колумна го споредува она што Северномакедонците, алудирајќи на власта, како мака ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во рамките на посетата на Соединетите Американски Држави, каде што отпатува за средба со потпретседателот Пенс, премиерот Зоран Заев придружуван од ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Службеник на Светска банка кој е во посета на мисијата во Македонија бил нападнат од кучиња додека трчал на кејот на Вардар во Скопје, при што паднал и ја ...
  сите 9 | | | веќе видена

  СРПСКАТА ПОЛИТИЧКА ЛЕГЕНДА, ЧЕДА ЈОВАНОВИЌ ВО СКОПЈЕ: Путин прави се да го спречи вашиот влез во НАТО, руската тајна служба во Белград има повеќе агенти и ...
  | | веќе видена | слични

  Наместо  да се обидува да шири неоснована паника и лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ треба да се приклучи кон процесите што обезбедуваат влез во НАТО и почеток на ...
  сите 316 | | | веќе видена

  „Придавката хеленски произлегува од името на античкото племе Хелени, на новогрчки јазик Елини, та со Хелени се означуваат Античките Грци, а со Елини денешниве ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Открив зошто Републиканците станаа Демократи и зошто дозволуваат администрацијата на Обама уште да управува со Стејт Департментот. За инает на Русите. Колку и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Скопје, 21 септември 2018 Разногласието и отсутството на одговорност во клучни моменти за државата го ставија на тезга деструктивното делување на ВМРО ДПМНЕ за ...
  сите 316 | | | веќе видена