Москва

  во

  Во врска со изјавата за Financial Times на грчкиот премиер Алексис Ципрас, во која посочува дека јас како премиер никогаш не сум сакал да разговарам за ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Демократите во Конгресот на САД започнаа внатрешна дебата зад затворени врати, за тоа дали да започнат постапка за импичмент на американскиот претседателот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Веста не ја потврди ниту поранешната олимписка победничка , ниту Кремљ од каде не го коментираат личниот живот на претседателот. 36 – годишната Кабајева според ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Кога во 2008 година за 17.4 милиони евра од Спартак Москва пристигна во Тотенхем, Роман Павличенко беше еден од најскапите играчи на Спарсите. Павличенко ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Демократите во Конгресот на САД започнаа внатрешна дебата зад затворени врати, за тоа дали да започнат постапка за импичмент на американскиот претседателот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Русинката Ирина Кова (33) изгледа премногу добро, и затоа не можеше да си најде работа. Работодавачите не ја разбирале сериозно, а жените секогаш и завидувале ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Целиот четврти ВИП кат во Истражувачкиот центар за акушерство и гинекологија „Кулаков“, на почетокот од месецов бил испразнет за таму да биде сместена Алина. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Танчерите со Даун Синдром од танцовото студио „Денсерс јунајтед МК“ на 18 мај во Римини, Италија освоија уште еден златен медал на Европското првенство во хип ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Демократите во Конгресот на САД започнаа внатрешна дебата зад затворени врати, за тоа дали да започнат постапка за импичмент на американскиот претседателот ...
  сите 27 | | | веќе видена