Москва

  во

  Муин Бачонаев (11) од Москва е посебен по своите необични веѓи и трепки, кои му се долги дури 4,3 центиметри. Кога се родил, трепките му стигале дури до ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Амриканскиот советник за национална безбедност Џон Болтон изјави денеска дека плановите на Русија да ја снабдат Сирија со противвоздушен ракетен систем С- 300 ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Амeриканскиот советник за национална безбедност Џон Болтон изјави денеска дека плановите на Русија да ја снабдат Сирија со противвоздушен ракетен систем С- 300 ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Сириската опозиција треба да биде дел од политичкото решение во Идлиб, изјави претседателот на Турција за руски „Комерсант“. Реџеп Таип Ердоган вели дека ...
  сите 159 | | | веќе видена

  На Алексеј Навални му се закануваат 20 дена затвор за нелегално организирање протести, кои беа резултат на незадоволството од пензиските реформи . Навални ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху му порача денеска на рускиот претседател Владимир Путин дека снабдувањето на „неодговорни играчи“ со напредни оружени ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху му порача денеска на рускиот претседател Владимир Путин дека снабдувањето на „неодговорни играчи“ со напредни оружени ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Амриканскиот советник за национална безбедност Џон Болтон изјави денеска дека плановите на Русија да ја снабдат Сирија со противвоздушен ракетен систем С- 300 ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху му порача денеска на рускиот претседател Владимир Путин дека снабдувањето на „неодговорни играчи“ со напредни оружени ...
  сите 159 | | | веќе видена

  За жал веќе навикнавме на вакво нешто кога се среќаваат Партизан и Црвена Звезда и ќе беше чудно се да поминеше без инциденти. Додека спортската јавност во ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Еден патник направил хаос во авионот на релација Москва-Владивосток, кога почнал да се заканувал дека ќе го крене авионот во воздух. По наводните закани дека ...
  сите 22 | | | веќе видена

  „На православието му се заканува раскол, поголем од оној меѓу Истокот и Западот“, предупреди српскиот владика Иринеј Бачки по повод најавите на Вселенската ...
  сите 18 | | | веќе видена

  По повод најавите на Вселенската патријаршија дека ќе и даде автокефалност на Укринската црква, што според него, може да се случи и во Македонија. Тој за ...
  сите 18 | | | веќе видена