Москва

  во

  Рускиот премиер, Дмитриј Медведев, смета дека со изборот на Володимир Зеленски за претседател на Украина постои шанса да се подобрат односите меѓу Москва и ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Рускиот премиер, Дмитриј Медведев, смета дека со изборот на Володимир Зеленски за претседател на Украина постои шанса да се подобрат односите меѓу Москва и ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Кениецот Асбел Кипроп, олимпискиот шампион на 1.500 метри од Пекинг 2008-та и трикратен светски првак (Даегу 2011, Москва 2013 и Пекинг 2015-та), е суспендиран ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Василев двапати беше трет на шампионатите на поранешна Југославија. Боксерскиот клуб Скопје беше неговата матична средина, а еден период настапуваше за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На денешен ден 22 април 2019 – Денеска е Ден на поштарско-телеграфските работници на Македонија. – Денеска е Ден на планетата Земја 1529.- Во Сарагоса бил ...
  | | веќе видена

  Поранешен советник на екс-американскиот претседател Џорџ Буш остро го искриктикува поранешниот претседател Барак Обама за неговата наводна „мека“ политика кон ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Поранешен советник на екс-американскиот претседател Џорџ Буш остро го искриктикува поранешниот претседател Барак Обама за неговата наводна „мека“ политика кон ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Поранешен советник на екс-американскиот претседател Џорџ Буш остро го искриктикува поранешниот претседател Барак Обама за неговата наводна „мека“ политика кон ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Поранешен советник на екс-американскиот претседател Џорџ Буш остро го искриктикува поранешниот претседател Барак Обама за неговата наводна „мека” политика кон ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Поранешен советник на екс-американскиот претседател Џорџ Буш остро го искриктикува поранешниот претседател Барак Обама за неговата наводна „мека“ политика кон ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Во околината на Москва се случил необичен грабеж во супермаркет. Касиерот тврди дека жена го хипнотизирала и така му одзела околу 230 евра. Таа броела неколку ...
  сите 5 | | | веќе видена