Македонија

  во

  Владата потврди дека албанскиот јазик ќе се воведе во сите општини и институции во Република Македонија и за таа цел мора да се вработат Албанци, а доколку не ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Дека холивудските грабежи кои ги гледаме на филмовите се случуваат и во реалноста покажува и истрагата на македонското обвинителство. банда од четворица ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Тажно, мачно и црно во Македонија беше кога ВМРО-ДПМНЕ расипнички и криминално ги трошеа парите на граѓаните, Македонија беше заробена и во изолација, а ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Шпанија е една од оние селекции за кои ни треба повеќе од добра игра за да можеме да ја совладаме. Иако европскиот првак ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Центарот за управување со кризи (ЦУК), во координација со АРМ и со припадници на Црвениот крст денеска со хеликоптер на Армијата им доставија прехранбени ...
  сите 24 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ со реакција на соопштението на СДСМ дека ќе биде поразен Мицкоски на избори. Граѓани те на Република Македонија кои гласаа за СДСМ на предвремените ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Одбојкарската репрезентација на Македонија во историскиот прв настап на Европско првенство ќе биде дел од групата Ц во Љубљана и ќе игра против домаќинот ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, денеска беше во посета на Струга, како дел од подготовките за конвенцијата за избор на кандидат за претседател ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Прехранбени продукти и неопходни средства денеска им се доставени на жителите од селата Танушевци, Брест и Малино Маало кои се отсечени заради обилните снежни ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Центарот за управување со кризи (ЦУК), во координација со АРМ, со припадници на Црвениот Крст на Република Македонија, денеска презедоа акција, со хеликоптер ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Центарот за управување со кризи (ЦУК), во координација со АРМ, со припадници на Црвениот Крст на Република Македонија, денеска презедоа акција, со хеликоптер ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Центарот за управување со кризи (ЦУК), во координација со АРМ, со припадници на Црвениот Крст на Република Македонија, денеска презедоа акција, со хеликоптер ...
  сите 24 | | | веќе видена