Македонија

  во

  На денешната расправа за отпис на долгови пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев постави едно прашање до пратениците кои беа во Собрание односно до ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во соопштение до јавноста од РЕК Битола посочуваат дека се работи за незначителна материјална штета, а последиците од дефектот што се случи викендов во РЕК ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Црното време за Македонија заврши со заминувањето од власт на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски и неговите соработници кои ја уништија ...
  сите 111 | | | веќе видена

  „Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС) по повод денешната јавна дебата за Предлог- буџетот на РМ за 2019 година на која КСС присуствуваше ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Чисто како појаснување што се предлага да се направи со оваа точка, со овој предлог закон за дополнување на законот за извршување на буџетите, се предлага да ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во ваква заробена држава, понижена Македонија со судство под целосна контрола на СДСМ животот дојде единствено за криминалниот картел на чело со кланот Заеви. ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата на Брисел, се сретна со еврокомесарот за проширување и соседска политика, ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Наша обврска како партија е да се спротивставиме на политичкото уназадување, правниот хаос, девастираната и упропастена економија, нефункционалниот здравствен ...
  сите 92 | | | веќе видена

  ,,Во Република Македонија не постои судство ниту правен систем, постои Кацарска џубокс за исполнување на нарачаните желби и пресуди на единствениот во Европа ...
  сите 117 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ги повикува Зоран Заев, Јани Макрадули и Петре Шилегов веднаш, веднаш да престанат со нивниот проект за стигматизирање на цели категории на граѓани, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) изразува сериозна загриженост затоа што во последните измени на Изборниот законик предложен и од власта и од ...
  сите 16 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ги повикува Зоран Заев, Јани Макрадули и Петре Шилегов веднаш, веднаш да престанат со нивниот проект за стигматизирање на цели категории на граѓани, ...
  сите 19 | | | веќе видена