Македонија

  во

  Поради интензивни врнежи од снег на планинскиот превој Буково од 16 часот и 15 минути попладнево се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила, ...
  сите 224 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, заедно со началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски, беше во посета на Полкот за ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Владимир Ѓорчев е првиот кандидат кој јавно обелодени дека сака да застане рамо до рамо со Христијан Мицкоски, против ЕУ и НАТО, да тргне по антизападните ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Сите припадници на Армијата на Република Македонија од денеска ќе добијат нови чизми. Во касарната „Илинден“ пристигна целосната пратка од 7.200 чифта. ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец Струга – г.п. Ќафасан во 16:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопштија од ...
  сите 224 | | | веќе видена

  Само добро може да и понуди на Грција соседната земја и да не постоеше, ќе требаше да ја измислиме, рече пратеникот од Независни Грци, Танасис Папахристопулос ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, го пречека претседателот на Собранието на Црна Гора, Иван Брајовиќ, кој е во прва официјална ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец Струга – Ќафасан во 16:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопштија од ЈП ...
  сите 224 | | | веќе видена

  Македонскиот државјанин кој, во понеделникот ја уби својата сопруга на паркинг надвор од еден супермаркет во австрискиот град Тулина, го призна делото. ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска оствари средба со претседателот на Собранието на Црна Гора, Иван Брајовиќ, кој престојува во ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска оствари средба со Претседателот на Собранието на Црна Гора, Иван Брајовиќ, кој е во ...
  | | веќе видена | слични

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска оствари средба со претседателот на Собранието на Црна Гора, Иван Брајовиќ, кој престојува во ...
  сите 78 | | | веќе видена

  По забраната за тешки товарни возила на Стража и граничниот премин „Ќафасан“ од ЈП Македонија пат, на Фејсбук страната „Ѕид на сообраќајниот срам“ беа ...
  сите 224 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска оствари средба со претседателот на Собранието на Црна Гора, Иван Брајовиќ, кој престојува во ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска оствари средба со претседателот на Собранието на Црна Гора, Иван Брајовиќ, кој престојува во ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец Струга – г.п. Ќафасан во 16:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопштија од ...
  сите 224 | | | веќе видена