Македонија

  во

  - Македонија треба целосно да ги спроведе реформите неопходни за полноправно членство во Европската унија. Земјата нотира огромен напредок по години поминати ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Дваесетина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи најавија дека без разлика на исходот од референдумот, нема да гласаат во Собранието за промена на ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Фондот за здравствено осигурување одобри пари за плати за стотина приватни лекари специјализанти, кои пет месеци чекаат на ветениот месечен надоместок. Откако ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Сигурен сум дека ќе има мнозинство во грчкиот Парламент што ќе гласа за Договорот од Преспа, изјави денеска потпретседателот на Европскиот парламент и шеф на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Откако претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го соопшти партискиот став дека оставаат секој по сопствено и убедување да постапи на денот на ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска исплати близу 150 милиони денари за субвенции за трета фаза за литар предадено ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Цветан Трипуновски денеска оствари средба со граѓаните на општина Неготино. Во разговори со граѓаните било констатирано дека владее ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Земјоделците бараат поголема флексибилност и поддршка низ целиот процес на аплицирање за ИПАРД средствата. Како што беше речено на денешната трибина во Прилеп ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Убеден сум дека по успешен референдум и изгласани уставни промени, во март Грција ќе го ратификува договорот за името – грчкиот европратеник и шеф на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Подготовката на техничката документација за реконструкција на пешачката патека покрај Дојранското езеро, изградба на локален пат, поставување нова урбана ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Остануваат уште 10 дена до референдумот, а политичките партии се растрчани по митинзи и средби, водејќи ја својата кампања. Премиерот Зоран Заев, во разговор ...
  | | веќе видена | слични

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со европратениците Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн.Соговорниците се согласија дека ...
  сите 166 | | | веќе видена

  -Без соодветно меѓународно признато име, државата се соочува со нејаснотии. Веќе се нарекува ФИРОМ, така што постои една криза на идентитет. Договорот кој што ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со поранешниот генерален секретар на НАТО, Лорд Џорџ Робертсон, Дејмон Вилсон, извршен ...
  сите 166 | | | веќе видена