Македонија

  во

  Народната банка на Република Македонија, во соработка со експерти од Европската централна банка и Европскиот систем на централни банки, денес организира ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Сопругата на Никола Груевски вчера ни овозможи да влезезме и да го пребараме станот, но Груевски не беше дома, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Вечерва Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во интервјуто за “Само Вистина” на телевизија Канал 5 рече дека сигурно е дека Никола Груевски не ...
  сите 116 | | | веќе видена

  По последните информации за тоа дека поранешниот премиер Никола Груевски е во Будимпешта, Алијансата за Албанците го повика Министерството за внатрешни работи ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, заедно со заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања и за координација ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто попладнево за унгарските медиумите ниту ја потврди, ниту ја демантира информацијата, иако  веста веќе предизвика ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев, заедно со заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања и за координација со економските ресори, Кочо Анѓушев и ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Еден од стратешките приоритети на Народната банка на Република Македонија е постојано унапредување на квалитетот на статистиката преку примена на меѓународните ...
  сите 32 | | | веќе видена

  По веста дека Груевски е во Будимпешта и бара политички азил од Унгарија со своја реакција излезе Алијансата на Албанците. -Владата и МВР да поведат сметка и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија денешната 102 седница ги усвои стандардните оперативни процедури за постапување со жртви на трговија со луѓе. Тие уредуваат ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Осудениот поранешен премиер Никола Груевски е во Унгарија, потврдуваат од МВР. Од таму соопштуваат дека информацијата е испратена до Основниот суд Скопје 1, од ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија денешната 102 седница ги усвои стандардните оперативни процедури за постапување со жртви на трговија со луѓе.Тие уредуваат ...
  сите 35 | | | веќе видена