Македонија

  во

  Македонија со победа на Чиле од 32-30 стави крај на својот настап на Светското првенство. Ние овој шампионат го завршивме со учинок од три победи и четири ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумовски продолжува со расипничкото трошење на парите на граѓаните, а колку повеќе се расфрла толку ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров вели дека имаме иднина и покрај тоа што едната генерација е на заминување, а нови млади ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Осуди за нцидентот за време на вчерашната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици во Скопје, во кој беше повредена новинарката ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Во текот на изминатото деноноќие на граничниот премин Деве Баир влегле околу пет илјади граѓани во Македонија, а зголемена фреквенција на возила се очекува и ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Аталанта убедливо со 5:0 го победи Фросиноне на гости, во меч на кој деби во италијанската Серија А имаше уште еден Македонец. Дејан Кулушевски е 18-годишен ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумовски продолжува со расипничкото трошење на парите на граѓаните, а колку повеќе се расфрла толку ...
  сите 18 | | | веќе видена