Македонија

  во

  Премиерот Зоран Заев упати честитка по повод 24 Мај – Ден на светите браќа Кирил и Методиј.– Почитувани граѓани на Република Северна Македонија, честит 24 Мај ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, по повод 24 мај – Денот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методиј и ден на словенската ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Членството во НАТО, знаете вие во Црна Гора, а ние веќе во С. Македонија чувствуваме носи економија и траен мир, рече меѓу другото премиерот Зоран Заев, во ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај – Денот на словенските просветители св. ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Владина делегација, предводена од министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, присуствуваше на тридневна студиска програма за родово одговорно ...
  сите 16 | | | веќе видена

  По повод 24 Мај, Денот на сесловенските просветители, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев упати честитка до граѓаните. ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Сенатот на САД со вчерашното гласање го потврди именувањето на Кејт Мари Брнс за нова амбасадорка во Северна Македонија. Брнс во ноември минатата година беше ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со честитка за денешниот празник 24 мај, Денот на сесловенските просветители, браќата Свети Кирил и Методиј: ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Македонија денеска го одбележува Денот на словенските просветители Св. Кирил и Методиј. По тој повод се одбележуваат низа свечености, а денешниот ден е ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Почитувани граѓани, Дозволете ми од мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија, да Ви го честитам денешниот празник - ...
  сите 163 | | | веќе видена

  СДСМ со соопштение до јавноста кое ви го пренесуваме во целост. ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол на криминал, корупција и злоупотреби нема никаков кредибилитет да ...
  сите 328 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол на криминал, корупција и злоупотреби нема никаков кредибилитет да зборува за лична и морална одговорност, a Павле Богоевски покажа ...
  сите 328 | | | веќе видена

  Брнс e дипломат од кариера и досега беше заменик шеф на мисијата на САД во Aтина, a претходно беше постојан претставник на мисијата на САД во ОБСЕ во Виена. На ...
  сите 35 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол на криминал, корупција и злоупотреби нема никаков кредибилитет да зборува за лична и морална одговорност. Павле Богоевски покажа ...
  сите 328 | | | веќе видена

  Скопје, 24 мај 2019 Во името на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Ви го честитам 24 Мај, Денот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методиј. ...
  сите 163 | | | веќе видена