Македонија

  во

  Албански земјотрес вчера попладне ја стресе Македонија. Потрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала имало на граница меѓу Албанија и Македонија. ...
  | | веќе видена | слични

  Премиерот Зоран Заев се сретна со шефицата на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд во Македонија, Џесмин Рахман којашто предводеше делегација на ММФ како ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во таа смисла Основниот суд Скопје 1 денеска, како што информира,  до Кабинетот на Претседателот на Република Македонија доставил известување со кое бара судот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ и Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ на 21 ноември во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев се сретна со шефицата на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд во Македонија, Џесмин Рахман, којашто предводеше делегација на ММФ како ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Вчера, на 15.11.2018 година, Битолска млекара организираше „отворен ден“ за своите лојални потрошувачи и за сите заинтересирани граѓани со цел одбележување на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Финскиот амбасадор Перти Иконен денеска им одржа „лекција“ на македонските компании. На панел-дискусија во Стопанската комора укажа дека неговата земја ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пратеничката Елизабета Канческа-Милевска им се извини на нејзините соседи, роднини и пријатели за синоќешниот протест пред нејзината куќа во населба Црниче . ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов тврди дека поранешните функционери, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски не му барале амнестија. Оттаму велат дека ...
  сите 311 | | | веќе видена

  Од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов реагираат на јавно објавеното решение за притвор на поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, кој ...
  сите 311 | | | веќе видена

  Пратеничката Елизабета Канческа-Милевска им се извини на нејзините соседи, роднини и пријатели за синоќешниот протест пред нејзината куќа во населба Црниче . ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Според соопштението од кабинетот на претседателот Иванов, на идентичен начин се злоупотребува Претседателот на Република Македонија. Единствената разлика во ...
  сите 311 | | | веќе видена

  Според албанската полиција, поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој со цел да ја избегне затворската казна побара азил во Унгарија, „во Албанија ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Во однос на барањето од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов, доставено до Основниот суд Скопје 1 – Скопје, со кое се бара судот да достави службени белешки ...
  | | веќе видена | слични