Македонија

  во

  Богдан Илиевски обвинет за случувањата од 27. април како организатор на протестите „За заедничка Македонија“, пред денешното рочиште за „крвавиот четврток“ по ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Како дел од заложбите на Владата на Република Македонија за поголема дигитална транспарентност, на оваа страница можете да ги проверите висините на платите на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Транспаренси Интернешнл и нејзините ограноци во Македонија и Унгарија денеска испратија заедничка изјава со која ги повикуваат унгарските власти да ја исполнат ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Министерството за правда попладнево соопшти дека го испратило барањето за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски до Министерството за ...
  сите 264 | | | веќе видена

  Министерството за правда попладнево соопшти дека го испратило барањето за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски до Министерството за ...
  сите 264 | | | веќе видена

  Министерството за правда попладнево соопшти дека го испратило барањето за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски до Министерството за ...
  сите 264 | | | веќе видена

  Каде и да се свртиме, во регионот не се живее баш најдобро, а се поточна се покажува изреката „колку појужно, толку потажно", анализираат медиуми од регионот. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Скопје, 20 ноември 2018 (МИА) – Министерството за правда попладнево соопшти дека го испратило барањето за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола ...
  сите 264 | | | веќе видена

  Министерството за правда попладнево соопшти дека го испратило барањето за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски до Министерството за ...
  сите 264 | | | веќе видена

  Била спроведена детална проверка на податоците кои Груевски ги навел во апликацијата по што унгарските власти, пишува овој медиум, ги разгледувала стравувањата ...
  сите 264 | | | веќе видена

  Здравствениот систем во Македонија е во колапс. СДСМ имаше „План за живот“, и вети дека ќе се работи на здрава примарна здравствена заштита. Но, очигледно или ...
  сите 27 | | | веќе видена

  „Не знам дали ќе бидам опфатен, јас не изготвувам никаков закон, можам да кажам дека слободата е вистинска правда за тие што сме неправилно обвинети“, рече ...
  сите 61 | | | веќе видена