Македонија

  во

  Одронот кој се случи вчера на патот Кочани – Делчево во близината на Истибања, за малку ќе завршеше трагично за возач со дете во автомобилот. Очевидци тврдат ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Европската комесарка за дигиталното општество и економија во интервју за МИА зборува за нејзината претстојна посета на Северна Македонија, но и за политичките ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Министерката за правда Рената Дескоска денеска ќе се обрати на Регионалниот форум за соработка во Солун на тема „Борба против лажни вести и дезинформации – ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев во делот на својата агенда од учеството на Минхенската конференција за безбедност, се сретна со поранешниот потпретседател на САД, Џо ...
  сите 55 | | | веќе видена

  11-та годишнина на независноста на Република Косово ја наоѓа најновата држава во Европа пред завршните предизвици за градење на државноста, рече во честитката ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Пред четири дена, на 13. февруар Македонија ја потресе веста за страшната сообраќајка во Ласкарци, на автопатот Скопје-Тетово, кога автобус на компанијата ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Поранешниот потпретседател на САД Џо Бајден на денешната средба со премиерот Зоран Заев на безбедносната конференција во Минхен упати силни честитки за ...
  сите 55 | | | веќе видена

  СДСМ и Заев ја зацрнија судбината на граѓаните. Владата на СДСМ и Заев ја доведоа економијата во Република Македонија пред целосен колапс. Додека Република ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев во делот на својата агенда од учеството на Минхенската конференција за безбедност, денеска ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев во делот на својата агенда од учеството на Минхенската конференција за безбедност, денеска ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев во делот на својата агенда од учеството на Минхенската конференција за безбедност, денеска ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Лидерот на Албанците на Северна Македонија, испрати честитка до сите Албанци по повод 11 години од независноста на Косово. "11-та годишнина на независноста од ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Одрони синоќа создадоа големи проблеми за учесниците во сообраќајот на патниот правец Кочани- Делчево. Возачи кои синоќа доцна се враќаа од Скопје кон Делчево ...
  сите 29 | | | веќе видена