Македонија

  во

  Србите во Македонија се револтирани од најавата на ДУИ за одбележување на 20 годишнината на НАТО нападите врз Србија. Српски активист, инаку дел од владеачката ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Министерот за земјоделство , шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски заедно со државниот советник за меѓународна соработка на Министерството за економија, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Вечерва се игра натпреварот помеѓу Словенија и Македонија во рамките од второто коло во квалификациите за Европското првенство. Македонија е во добра форма, од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентацијана Македонија вечерва го игра својот втор натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020 на гости против Словенија.Националниот ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Уставниот суд на седница закажана за среда 27 март ќе одлучува дали да поведе иницијатива за оценка на уставноста на членот 353 став 5 од Кривичниот законик, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Јоргос Ваременос, потпретседателот на грчкиот парламент денеска беше избркан од прославата на Денот на независноста на Грција во Мелбурн, Австралија.Грчката ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Заевизмот на Република Македонија и граѓаните им донесе губење на националното достоинство, сиромаштија и криминал на дневна основа. Црнилата на криминалниот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Новите генерации во двете земји и во регионот да се едуцираат во духот на европските вредности на солидарност, доверба и меѓусебна соработка, потврдија одлучна ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Под мотото „Време е за акција…. за крај на туберкулозата” ЈЗУ Институт за белодробни заболувања и Националниот координативен механизам со поддршка на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција се уште е на таа позиција, иако е ...
  сите 120 | | | веќе видена